KTM X-Bow RR 2.0 6MT (N/A)
2012–
Engine
| Displacement | 1984cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3739mm |
| Width | 1915mm |
| Height | 1201mm |
| Wheelbase | 2431mm |
| Kerb Weight | 810kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/40 R17 || 255/35 R18 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |