LEXUS LX 3.5L V6 10AT (409 HP)
2021–
403
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 403bhp |
| Power | 300.8kW |
| Torque | 649Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 10 |
Dimensions & Weight
| Wheelbase | 2845mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |