LEXUS RX 350 2.4L 8AT AWD (279 HP)
2022–
275
bhp
Power
7.1
s
0–100 km/h
26.7
mpg
Economy
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 275bhp |
| Power | 205.2kW |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 8 |
Performance
| 0–100 km/h | 7.1s |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 26.7mpg |
| Combined | 8.8L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4890mm |
| Width | 1920mm |
| Height | 1709mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |