LEXUS RX 350h 2.5L CVT AWD (245 HP)
2022–
8
s
0–100 km/h
36.8
mpg
Economy
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Performance
| 0–100 km/h | 8s |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 36.8mpg |
| Combined | 6.4L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4890mm |
| Width | 1920mm |
| Height | 1709mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |