LEXUS RZ 450e 450e 71.4 KWh (331 HP)
2022–
5.6
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 1 |
Performance
| 0–100 km/h | 5.6s |
Dimensions & Weight
| Length | 4806mm |
| Width | 1895mm |
| Height | 1636mm |
| Wheelbase | 2850mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/60 R18 // 255/55 R18 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |