Lucid Motors Air Touring AWD (620 HP)
2021–
2.6
s
0–100 km/h
168
mph
Top Speed
Engine
| Fuel Type | Electric |
Performance
| 0–100 km/h | 2.6s |
| Top Speed | 270km/h |
| Top Speed | 168mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4976mm |
| Width | 1664mm |
| Height | 1410mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Boot Capacity | 657L |