Mahindra Scorpio / Goa 2.6D 5MT 4WD (116 HP)
2002–
114
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2609cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 114bhp |
| Power | 85kW |
| Torque | 278Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 54L |
Dimensions & Weight
| Length | 5118mm |
| Width | 1849mm |
| Height | 1875mm |
| Wheelbase | 3040mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | P235 / 70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |