MAYBACH 38 Stromlinien Cabriolet 3.8
138
bhp
Power
93
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 3815cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 138bhp |
| Power | 103kW |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 150km/h |
| Top Speed | 93mph |
Dimensions & Weight
| Width | 1849mm |
| Wheelbase | 3680mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 7.00-17 |
| Front Brakes | Drums |
| Rear Brakes | Drums |