MAZDA Biante 2.0L 2WD 5AT (150 HP)
2008–
148
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1997cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 148bhp |
| Power | 110kW |
| Torque | 190Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4714mm |
| Width | 1770mm |
| Height | 1834mm |
| Wheelbase | 2850mm |
| Kerb Weight | 1668kg |
| Boot Capacity | 255L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/60R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Solid Discs |