MAZDA Flairwagon 660 Turbo AWD (64 HP)
2012–2013
63
bhp
Power
41
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 658cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 63bhp |
| Power | 47kW |
| Torque | 95Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 41mpg |
| Combined | 5.7L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1735mm |
| Wheelbase | 2400mm |
| Kerb Weight | 1000kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 165/55R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |