MAZDA Flairwagon 660 VVT IS Limited Edition FWD (54 HP)
2012–2013
54
bhp
Power
52
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 658cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 54bhp |
| Power | 40kW |
| Torque | 62Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 52mpg |
| Combined | 4.5L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1735mm |
| Wheelbase | 2400mm |
| Kerb Weight | 940kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 155/65R13 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |