MITSUBISHI Attrage 1.2l 5MT (78 HP)
2013–
76
bhp
Power
107
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 1193cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 76bhp |
| Power | 57kW |
| Torque | 106Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 172km/h |
| Top Speed | 107mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4244mm |
| Width | 1669mm |
| Height | 1514mm |
| Wheelbase | 2550mm |
| Kerb Weight | 870kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 175/65 R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |