MITSUBISHI Attrage 1.2l CVT (78 HP)
2013–
76
bhp
Power
106
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 1193cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 76bhp |
| Power | 57kW |
| Torque | 106Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 171km/h |
| Top Speed | 106mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4244mm |
| Width | 1669mm |
| Height | 1514mm |
| Wheelbase | 2550mm |
| Kerb Weight | 900kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/55 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |