MITSUBISHI L 200/Triton Crew Cab 2.5L TD 5MT AWD (90 HP)
2005–
89
bhp
Power
81
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 2477cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 89bhp |
| Power | 66kW |
| Torque | 196Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 130km/h |
| Top Speed | 81mph |
Dimensions & Weight
| Length | 5110mm |
| Width | 1801mm |
| Height | 1869mm |
| Wheelbase | 3000mm |
| Kerb Weight | 1805kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 195R15C |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |