MITSUBISHI L 200/Triton Crew Cab 3.2L DI-D 5MT RWD (165 HP)
2005–
162
bhp
Power
Engine
| Displacement | 3200cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 162bhp |
| Power | 121kW |
| Torque | 351Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5110mm |
| Width | 1801mm |
| Height | 1869mm |
| Wheelbase | 3000mm |
| Kerb Weight | 1920kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 245/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |