MITSUBISHI L200 Crew Cab 2.4L 16V 5MT RWD (132 HP)
1995–2005
130
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2351cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 130bhp |
| Power | 97kW |
| Torque | 192Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 171km/h |
Dimensions & Weight
| Length | 5126mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1796mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Kerb Weight | 1380kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185 R14C |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |