MITSUBISHI L200 Crew Cab 2.5L TD 5MT AWD (116 HP)
1995–2005
114
bhp
Power
94
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 2477cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 114bhp |
| Power | 85kW |
| Torque | 240Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Performance
| Top Speed | 151km/h |
| Top Speed | 94mph |
Dimensions & Weight
| Length | 5126mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1796mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Kerb Weight | 1795kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |