MITSUBISHI L200 Crew Cab 2.8L TDI 5MT RWD (132 HP)
1995–2005
123
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2835cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 123bhp |
| Power | 92kW |
| Torque | 294Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5126mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1796mm |
| Wheelbase | 2959mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/80 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |