MITSUBISHI L200 Crew Cab 3.0L V6 5MT RWD (181 HP)
1995–2005
178
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2972cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 178bhp |
| Power | 133kW |
| Torque | 255Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5126mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1796mm |
| Wheelbase | 2959mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/80 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |