MITSUBISHI L200 Double Cab 2.5L D 5MT RWD (76 HP)
1995–2005
75
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2477cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 75bhp |
| Power | 56kW |
| Torque | 158Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4920mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1610mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Kerb Weight | 1410kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 195 R15C |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |