MITSUBISHI L200 Double Cab 2.5L TD 5MT AWD (113 HP)
1995–2005
114
bhp
Power
17
s
0–100 km/h
Engine
| Displacement | 2477cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 114bhp |
| Power | 85kW |
| Torque | 240Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Performance
| 0–100 km/h | 17s |
| Top Speed | 152km/h |
Dimensions & Weight
| Length | 4920mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1610mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Kerb Weight | 1725kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |