MITSUBISHI L200 Double Cab 2.5L TD 5MT AWD (90 HP)
1995–2005
89
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2477cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 89bhp |
| Power | 66kW |
| Torque | 196Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Dimensions & Weight
| Length | 4920mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1610mm |
| Wheelbase | 2959mm |
| Kerb Weight | 1725kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |