MITSUBISHI Raider Crew Cab 3.7L V6 6MT (210 HP)
2005–2009
209
bhp
Power
Engine
| Displacement | 3701cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 209bhp |
| Power | 156kW |
| Torque | 319Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5585mm |
| Width | 1826mm |
| Height | 1742mm |
| Wheelbase | 3335mm |
| Boot Capacity | 1051L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 245/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |