NISSAN Grand Livina 1.6L 5MT FWD (105 HP)
2006–
103
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1598cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 103bhp |
| Power | 77kW |
| Torque | 150Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4486mm |
| Width | 1699mm |
| Height | 1590mm |
| Wheelbase | 2601mm |
| Kerb Weight | 1220kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/65R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |