NISSAN Grand Livina 1.8L 4AT FWD (126 HP)
2006–
125
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1798cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 125bhp |
| Power | 93kW |
| Torque | 174Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4486mm |
| Width | 1699mm |
| Height | 1590mm |
| Wheelbase | 2601mm |
| Kerb Weight | 1280kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/65R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |