NISSAN Nissan Qashqai 1.3L CVT (156 HP)
2022–
154
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1298cc |
| Cylinders | 4 |
| Power | 154bhp |
| Power | 114.7kW |
| Torque | 270Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4425mm |
| Width | 1839mm |
| Height | 1636mm |
| Wheelbase | 2667mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |