NISSAN Serena 2.0L S- CVT AWD (150 HP)
2016–
148
bhp
Power
37.3
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1997cc |
| Cylinders | 4 |
| Power | 148bhp |
| Power | 110.3kW |
| Torque | 200Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 37.3mpg |
| Combined | 6.3L/100km |
| Fuel Tank | 54L |
Dimensions & Weight
| Length | 4689mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1864mm |
| Wheelbase | 2860mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 195/65 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |