NISSAN Sunny 1.5L 5MT FWD (99 HP)
2010–
98
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1498cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 98bhp |
| Power | 73kW |
| Torque | 134Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4425mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1506mm |
| Wheelbase | 2601mm |
| Kerb Weight | 998kg |
| Boot Capacity | 490L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/65 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |