NISSAN X-Trail 2.5L 16V CVT 4x4 (184 HP) 7 Seat
2022–
181
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2488cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 181bhp |
| Power | 135.3kW |
| Torque | 244Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 54L |
Dimensions & Weight
| Length | 4681mm |
| Width | 2065mm |
| Height | 1725mm |
| Wheelbase | 2705mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/65 R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |