OPEL Astra 6MT (110 HP)
2021–
108
bhp
Power
Engine
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 108bhp |
| Power | 80.9kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4374mm |
| Width | 1859mm |
| Wheelbase | 2675mm |
| Boot Capacity | 422L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |