OPEL Astra 6MT (130 HP)
2021–
128
bhp
Power
Engine
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 128bhp |
| Power | 95.6kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4735mm |
| Width | 1859mm |
| Wheelbase | 2675mm |
| Boot Capacity | 422L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |