OPEL Mokka-e 100 KW (136 HP)
2020–
9
s
0–100 km/h
93
mph
Top Speed
Engine
| Fuel Type | Electric |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 1 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 9s |
| Top Speed | 150km/h |
| Top Speed | 93mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4150mm |
| Width | 1791mm |
| Height | 1532mm |
| Wheelbase | 2560mm |
| Kerb Weight | 1523kg |
| Boot Capacity | 309L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 215/65 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |