OPEL Opel Astra Sport Tourer 6MT (225 HP)
2022–
222
bhp
Power
Engine
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 222bhp |
| Power | 165.5kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4643mm |
| Width | 1859mm |
| Height | 1481mm |
| Boot Capacity | 549L |