PERODUA Bezza AV 1.3L 4AT (95 HP)
2019–
94
bhp
Power
52.3
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1329cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 94bhp |
| Power | 69.9kW |
| Torque | 121Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 52.3mpg |
| Combined | 4.5L/100km |
| Fuel Tank | 36L |
Dimensions & Weight
| Length | 4171mm |
| Width | 1621mm |
| Height | 1524mm |
| Wheelbase | 2456mm |
| Boot Capacity | 507L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 175/65 R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drum |