PEUGEOT Landtrek Single Cab 1.9d 6MT AWD (150 HP)
2020–
148
bhp
Power
15.8
s
0–100 km/h
106
mph
Top Speed
29
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1910cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 148bhp |
| Power | 110.3kW |
| Torque | 350Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
Performance
| 0–100 km/h | 15.8s |
| Top Speed | 171km/h |
| Top Speed | 106mph |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 29mpg |
| Combined | 8.1L/100km |
| Fuel Tank | 79L |
Dimensions & Weight
| Length | 5390mm |
| Width | 1963mm |
| Height | 1829mm |
| Wheelbase | 3180mm |
| Kerb Weight | 2060kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/65 R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Solid Discs |