PORSCHE 911 Turbo S Cabriolet (992) 3.8L 7AT AWD (650 HP)
2020–
641
bhp
Power
2.7
s
0–100 km/h
205
mph
Top Speed
Engine
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 641bhp |
| Power | 478.1kW |
| Torque | 800Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 7 |
Performance
| 0–100 km/h | 2.7s |
| Top Speed | 330km/h |
| Top Speed | 205mph |
Dimensions & Weight
| Width | 1900mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |