PORSCHE Porsche Macan Turbo Electric 100 KWh (639 HP)
2025–
3.3
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Performance
| 0–100 km/h | 3.3s |
Dimensions & Weight
| Length | 4783mm |
| Width | 1938mm |
| Height | 1621mm |
| Wheelbase | 2893mm |
| Kerb Weight | 2405kg |
| Boot Capacity | 85L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |