RENAULT Austral 1.2L E-TECH Hybrid (200 HP)
2022–
Engine
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
Dimensions & Weight
| Length | 4511mm |
| Width | 1524mm |
| Height | 1643mm |
| Wheelbase | 2667mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |
2022–
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Length | 4511mm |
| Width | 1524mm |
| Height | 1643mm |
| Wheelbase | 2667mm |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |