RENAULT Megane 5 Doors 1.5L Blue dCI Eco 6MT (95 HP)
2020–
94
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 94bhp |
| Power | 69.9kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4359mm |
| Width | 1590mm |
| Height | 1448mm |
| Wheelbase | 2670mm |
| Boot Capacity | 433L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |