RENAULT Megane Estate 1.3L TCe ECO 6MT (100 HP)
2020–
99
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 99bhp |
| Power | 73.5kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4625mm |
| Width | 1814mm |
| Height | 1448mm |
| Wheelbase | 2713mm |
| Boot Capacity | 433L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |