RENAULT Megane Sedan 1.0L TCe 6MT (115 HP)
2020–
113
bhp
Power
Engine
| Displacement | 999cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 113bhp |
| Power | 84.6kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4633mm |
| Width | 1814mm |
| Height | 1443mm |
| Wheelbase | 2710mm |
| Boot Capacity | 504L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |