RENAULT Talisman 1.7L BluedCi 6MT (150 HP)
2019–
148
bhp
Power
48
mpg
Economy
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 148bhp |
| Power | 110.3kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 48mpg |
| Combined | 4.9L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4849mm |
| Width | 1869mm |
| Height | 1753mm |
| Wheelbase | 2809mm |
| Boot Capacity | 515L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 225/55 R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |