RENAULT ZOE 68 kW FWD (92 HP)
2013–2019
91
bhp
Power
52
mph
Top Speed
Engine
| Fuel Type | Electric |
| Power | 91bhp |
| Power | 67.7kW |
| Torque | 220Nm |
Transmission
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 84km/h |
| Top Speed | 52mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4084mm |
| Width | 1730mm |
| Height | 1562mm |
| Wheelbase | 2588mm |
| Kerb Weight | 1470kg |
| Boot Capacity | 337L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/65 R15 Or 195/65 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Disk 258Mm |
| Rear Brakes | Drums |