SATURN Vue 3.6L V6 5AT FWD (257 HP)
2007–2010
257
bhp
Power
Engine
| Displacement | 3564cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 257bhp |
| Power | 192kW |
| Torque | 340Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4605mm |
| Width | 1819mm |
| Height | 1684mm |
| Wheelbase | 2708mm |
| Boot Capacity | 371L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | P215/70 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |