SKODA Enyaq iV Enyaq 50 iV 109 KWh
2020–
Engine
| Fuel Type | Electric |
| Torque | 220Nm |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4648mm |
| Width | 1897mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2766mm |
| Boot Capacity | 586L |
2020–
| Fuel Type | Electric |
| Torque | 220Nm |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
| Length | 4648mm |
| Width | 1897mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2766mm |
| Boot Capacity | 586L |