SKODA Enyaq iV Enyaq 60 iV 132 KWh
2020–
Engine
| Fuel Type | Electric |
| Torque | 310Nm |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 0L |
Dimensions & Weight
| Length | 4648mm |
| Width | 1880mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2766mm |
| Boot Capacity | 586L |