SKODA Enyaq iV Enyaq 80 iV AWD 150 KWh
2020–
Engine
| Fuel Type | Electric |
| Torque | 310Nm |
Dimensions & Weight
| Length | 4648mm |
| Width | 1880mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2766mm |
| Boot Capacity | 484L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |