SKODA Karoq 2.0L TDI EVO 7AT AWD (150 HP)
2021–
148
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 148bhp |
| Power | 110.3kW |
| Torque | 360Nm |
Transmission
| Gearbox | Dual-Clutch (DCT) |
| Gears | 7 |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Disc |
2021–
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 148bhp |
| Power | 110.3kW |
| Torque | 360Nm |
| Gearbox | Dual-Clutch (DCT) |
| Gears | 7 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Disc |