SUBARU G3X Justy 1.3L 5 MT AWD (69 HP)
2004–2007
68
bhp
Power
11
s
0–100 km/h
47
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1328cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 68bhp |
| Power | 50.7kW |
| Torque | 118Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Performance
| 0–100 km/h | 11s |
| Top Speed | 155km/h |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 47mpg |
| Combined | 5L/100km |
| Urban | 6.2L/100km |
| Extra-Urban | 4.4L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 3769mm |
| Width | 1600mm |
| Height | 1560mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 1020kg |
| Boot Capacity | 235L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 165/70R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |