SUBARU G3X Justy 1.3L 5 MT AWD (93 HP)
2004–2007
93
bhp
Power
11.7
s
0–100 km/h
34.1
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1328cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 93bhp |
| Power | 69kW |
| Torque | 118Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Performance
| 0–100 km/h | 11.7s |
| Top Speed | 155km/h |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 34.1mpg |
| Combined | 6.9L/100km |
| Urban | 8.7L/100km |
| Extra-Urban | 5.9L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 3769mm |
| Width | 1600mm |
| Height | 1560mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 980kg |
| Boot Capacity | 235L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 165/70R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |